Knihy jsou mrtvým materiálem dokud v nás neožijí.

Srpen 2018

Assassin's Creed

31. srpna 2018 v 23:58 Fantasy a sci-fi

Oliver Bowden


1. Renesance

"Pomstím se těm, kdo zradili moji rodinu. Jsem Ezio Auditore da Firenze. Jsem asasín…"

Zrazen vládnoucími rodinami Itálie se mladý muž vydává na výpravu za pomstou. Aby vymýtil korupci a vrátil své rodině čest, naučí se řemeslu asasínů. Cestou Ezio využije moudrosti takových velikánů, jako jsou Leonardo da Vinci a Niccolò Machiavelli, a ví, že přežití mu zajistí jen vlastní dovednosti. Spojencům pomůže nastolit změnu a prosadit svobodu a spravedlnost. Pro nepřátele se stane hrozbou.

Tak začíná příběh moci, pomsty a spiknutí.

Pravda bude napsána krví.

2. Bratrstvo

Vydám se do černého srdce říše, abych vykořenil své nepřátele. Ale Řím nepostavili za jeden den a neobnoví ho osamělý asasín. Jsem Ezio Auditore da Firenze. A toto je moje bratrstvo."

Z kdysi mocného Říma zbyly jen ruiny. Městu vládne utrpení a potupa a jeho obyvatelé žijí ve stínu nelítostné rodiny Borgiů. Jen jeden muž může lid osvobodit od tyranie Borgiů - Ezio Auditore, mistr asasín. Eziovo tažení ho zavede až na hranice jeho možností. Cesare Borgia, zákeřnější a nebezpečnější než jeho otec papež, nespočine, dokud nedobude Itálii. A ve zrádných dobách se spiklenci dají najít všude, dokonce i v řadách samotného bratrstva…

3. Tajná křížová výprava
4. Odhalení
5. Opuštění
6. Černá vlajka
7. Jednota
8. Podsvětí
9. Kacířství

Sérii stahuj zde. Heslo: kadjbefuwfbwufuwj

* neobsahuje 9. díl

Vedlejší příznaky

31. srpna 2018 v 23:51 Humorné

Woody Allen


Výběr z prvních tří povídkových sbírek Woodyho Allena.

Stahuj zde. Heslo: kajfweijnfjeofrt

Carrie

31. srpna 2018 v 23:46 Horory

Stephen King


Děj prvního románu mistra horroru se odehrává mezi americkými teenagery. Hlavní hrdinka je nešťastná, neatraktivní dívka, pronásledovaná svými vrstevníky a tyranizovaná matkou, náboženskou fanatičkou. Carrie v sobě neočekávaně odhaluje paranormální schopnosti a malé, klidné městečko Chamberlain se stává jevištěm děsivých událostí...

Stahuj zde. Heslo: kajfjwew5r4r

Nejkrásnější růze

31. srpna 2018 v 23:43 Romány pro ženy

Nora Roberts, Ruth Ryan Langan (p), Jill Gregory, Marianne Willman


Nora Roberts, světoznámá autorka neméně světoznámých bestsellerů, nás v povídce Ledová růže zavede na ostrov zakletý do věčné zimy. Jeho odvážná mladá královna jednoho dne nalezne zraněného rytíře, který na pokraji smrti beznadějně zabloudil v mrazivé pustině.
Růže a meč od Jill Gregory vypráví o statečné dědičce trů
nu, jejíž říši ovládl zlý čaroděj. Růže z Glenrossu nechtějí kvést, přestože o ně - alespoň v pohádce Ruth Ryan Langan - pečuje půvabná dívka a neohrožený skotský válečník.
Na turnaj, jehož cenou má být ruka královské dcery, přijíždí tajemný cizinec. Jak se ale zdá, princezna není jen jedna, a tak rozzlobený rytíř odjíždí do smrtelného nebezpečí. Jakže to všechno dopadne? To už si přečtěte v povídce Nejkrásnější růže cenami ověnčené autorky Marianne Willman.

Stahuj zde. Heslo: kajdfwkjnfwe6554r

Talisman

31. srpna 2018 v 23:40 Romány pro ženy

Nicholas Sparks


Mariňák Logan Thibault na své misi v Iráku najde v písku fotografii usměvavé mladé ženy. Nikdo se po ní neshání, a tak si ji Logan vezme k sobě. Od té chvíle se ho začne až nápadně držet štěstí a stane se jeho talismanem. Když se vrátí zpět do Ameriky, je už přesvědčen o tom, že ta neznámá žena drží klíč k jeho osudu. Prochodí půl země, než ji nakonec najde, ale tím vše teprve začíná. Stane se křehká a zranitelná Elizabeth jeho opravdovým talismanem?

Stahuj zde. Heslo: jhsdfwjiefr

Nezapomenutelná cesta

31. srpna 2018 v 23:36 Romány pro ženy

Nicholas Sparks


Když bylo Landonu sedmnáct, život se mu navždy změnil. To se psal rok 1958, Landon končil střední školu a rozhodně se nehodlal zatěžovat starostmi dospělých. A ani ve snu ho nenapadlo, že by se mohl zamilovat, natož do dcery místního faráře. Ale srdce mu velelo jinak.

Když Landon Carter, syn známého kongresmena, potká poprvé Jamie Sullivanovou, dceru místního duchovního, je to jako blesk z čistého nebe. Jamie je těžce nemocná a ví, že její dny jsou sečteny. A přestože ji většina spolužáků považuje spíše za podivínskou, Landon dochází k poznání, že se do Jamie k vlastnímu úžasu hluboce zamiloval. Jamie je i přes vědomí své neodvratitelné nemoci plná optimismu. Londonovi ukazuje, jak důležité jsou přátelství a pomoc druhým, jakou hodnotu má láska k bližnímu. London díky ní poznává, jakou hodnotu má odpuštění. Landon ví, že žádný lék na světě nemůže Jamie vyléčit, dopřát jí delší život. On jí však může poskytnout něco, co si na své tak krátké pozemské cestě vždycky přála. Může jí dát lásku a manželství, které potrvá dokud je smrt nerozdělí.

Stahuj zde. Heslo: kjhsunejjrw25

Kola

31. srpna 2018 v 23:33 Knihy

Arthur Hailey


Všechny úspěšné knihy Arthura Haileyho mají společný jmenovatel - dokonale vykreslují prostředí, do něhož jsou situovány strhující dramatické příběhy. Román s příznačným názvem Kola přibližuje chod mamutího koncernu v Detroitu, který nejen vyrábí automobily, ale s využitím avantgardní techniky a stále se proměňující marketingové strategie vyvíjí nové, dokonalejší typy vozů. Hailey mistrovsky zachycuje osudy vedoucích pracovníků i obyčejných dělníků, aby ukázal, jak hluboce podnik ovlivňuje život v Detroitu i intimní prostor svých zaměstnanců a naproti tomu jak schopnosti jednotlivých pracovníků, jejich city i povahové vlastnosti zásadním způsobem formují chod automobilové společnosti.

Stahuj zde. Heslo: jadjwhurw148r

Sten

31. srpna 2018 v 23:29 Fantasy a sci-fi

Chris Bunch, Allan Cole


1. Sten

Vulkán byla staletí stará průmyslová planeta, kterou řídila Firma - odporná a chladná jako smrt.

Na Vulkánu se rodily pouze dva druhy lidí: ti smíření s osudem nebo ti drsní… a Sten byl drsný.

Když jeho rodina zahynula při záhadné "havárii", Sten se vzbouřil a trýznil Firmu, přežívaje v nekonečných potrubních norách kov
ového světa.

Sten by skončil s vypáleným mozkem jako každý jiný delikvent, kdyby nezachránil záhadného cizince, který mu pomohl uprchnout z Vulkánu - a záhy se na něj vrátit!

2. Vlčí světy

Věčný Císař vládl nesčetným světům po celé galaxii. Velel obrovským armádám a flotilám, ale když potřeboval vyřešit nějaký "menší" problém, svěřil jej oddílu Kudlanek a jeho malé skupině specialistů. Tentokrát Císař nařídil zpacifikovat Vlčí světy - planety bezvýznamné soustavy, která povýšila vesmírné pirátství na pokleslé umění. Skupina Kudlanek mohla použít tolik mužů, kolik potřebovala - za předpokladu, že bude potřebovat maximálně dva.

3. Dvůr tisíce sluncí
4. Flotila zatracenců
5. Pomsta zatracenců
6. Císařův návrat
7. Smršť
8. Konec Říše

Sérii stahuj zde. Heslo: kurenoeečř5fd6

Star Wars - Akademie Jedi

31. srpna 2018 v 23:23 Fantasy a sci-fi

Kevin James Anderson


1. Hledání Jedi

Zatímco válka mezi Republikou a rozptýlenými pozůstatky Impéria pokračuje a galaxie stojí na pokraji převratných změn, dvě děti začínají odhalovat své schopnosti ovládat Sílu. V této době plné zmatků i objevů se začíná odvíjet pozoruhodný nový příběh Hvězdných válek...

Luke Skywalker podniká první kroky k založení akadem
ie, ve které chce vycvičit nový řád rytířů Jedi. Han Solo a Chewbacca padnou do zajetí na planetě Kessel a jsou donuceni pracovat v bezedných hlubinách dolů na koření. Když se jim podaří uniknout, v zoufalství prchají do tajného imperiálního výzkumného střediska uprostřed shluku černých děr - a vymění tak jedno nebezpečí za jiné, mnohem hrozivější... Luke na Kesselu nachází stopu svých dvou přátel, ta ho však dovede ke strašlivé zbrani, schopné zničit celou sluneční soustavu. Je to smrtící plavidlo zvané Drtič sluncí, které vynalezl samotářský génius a které nepilotuje nikdo jiný než Han Solo...

2. Temný učedník
3. Nositelné síly

Sérii stahuj zde. Heslo: nnudfmeoiřkntk

Horké peníze

31. srpna 2018 v 23:18 Detektivky

Dick FrancisAmatérský jezdec Ian Pembroke, syn z druhého manželství úspěšného obchodníka se zlatem, se s otcem ani s dalšími třinácti členy rodiny nestýká do okamžiku, kdy je zavražděna poslední otcova manželka a poté neznámý pachatel opakovaně usiluje o život lanova otce i lanův. lan začne sledovat osudy, povahy i alibi svých nevlastních matek, bratří a sester a zjistÍ, že téměř všichni mají finanční nesnáze a mohli by mít motiv. Vždyť otec podle jejich názoru utrácí i jejich peníze, když propadl kouzlu dostihu. A to je opravdu nebezpečné v rodině, kterou ovládá závist a nevraživost a kde řádí smrt.
Stahuj zde. Heslo: LKjsdu245sf2